2021-01-28
2021-01-28
Dar ne taip seniai dokumentų naikiklis buvo aptinkamas pavieniuose biuruose, o jo naudojimas - neypatingai paplitęs reiškinys. Viskas pasikeitė sugriežtėjus asmens duomenų apsaugos (angl. GDPR) reikalavimams, kuomet įmonės ir individualūs verslai buvo priversti užtikrinti tam tikrų duomenų saugumą. Vis dėlto, jautrios informacijos konfidencialumu nemažai kompanijų rūpinosi nuolatos ir dokumentų naikiklius naudoja jau ilgą laiką. Bėgant laikui, dokumentų laikikliai tobulėjo ir keitėsi, todėl šiandien rinkoje galima rasti skirtingo saugumo lygių prietaisų, pritaikytų konkrečiai veiklai ar individualiems įmonių poreikiams. Pažvelkime, kokiais kriterijais reikėtų vadovautis renkantis dokumentų naikiklį šiandien bei kokios yra jų saugumo klasės.
Dokumentų saugumo svarba
Dokumentų naikiklis – kone vienintelis prietaisas, galintis užtikrinti tinkamą fiziškai prieinamų dokumentų sunaikinimą. 2014 metais atliktas tyrimas, orientuotas į informacijos rizikų valdymą, atskleidė, jog net dvejoms iš trijų Europoje veikiančių vidutinio dydžio įmonių didžiausią susirūpinimą kelia popierinių dokumentų saugumas. Kol dauguma įmonių vis dar pagrindinį dėmesį skiria kibernetiniam saugumui, praktika rodo, jog fizinių dokumentų ir joje esančios informacijos apsaugojimas nuo duomenų nutekėjimo yra ne mažiau svarbus bei keliantis didelį susirūpinimą.
Tinkamai pasirinktas dokumentų naikiklis padeda neatkuriamai sunaikinti nebegaliojančias įmonės sutartis su partneriais, banko sąskaitos duomenis, informaciją apie klientus, organizacijas bei įmonės darbuotojus, strateginius planus ir kitus svarbius dokumentus. Dokumentų naikiklis gali sunaikinti ir kreditines korteles ar CD laikmenas. Vis dėlto, rinkoje šių prietaisų yra daug, o daugelis jų pasižymi skirtingais parametrais, tad platesnis suvokimas apie šiuos prietaisus yra būtinas, norint išsirinkti tinkamą dokumentų naikiklį.
Dokumentų naikiklių saugumo lygiai
Visų pirma, kiekvienas dokumentų naikiklis turi nustatytą saugumo lygį ir yra skirtas konkrečiai veiklai ar įmonės dydžiui. Jei advokatams ar vyriausybės tarnautojams reikia didesnį saugumo lygį atitinkančio dokumentų naikiklio, tai nedidelės įmonės administratorei greičiausiai pakaks kur kas paprastesnio prietaiso. Saugumo lygiai yra skirstomi pagal klases, nuo P1 iki P7 (P7 laikant aukščiausia saugumo klase). Pavyzdžiui, rinkoje pripažinti „Rexel“ dokumentų naikikliai gali smulkinti dokumentus į 40-12500 smulkių dalių.
Dokumentų naikiklių saugumo klasės ir paskirtis:
Visi dokumentai, turintys konfidencialios informacijos, kurios nutekėjimas sukeltų neigiamų pasekmių verslui, turėtų būti naikinami bent P4 saugumo lygį atitinkančiu dokumentų naikikliu.
Svarbios papildomos funkcijos ir parametrai
Dokumentų naikiklis turi atitikti ne tik tam tikrus saugumo parametrus, bet ir individualius įmonės poreikius. Tam, kad dokumentų naikinimui didesnėje įmonėje darbuotojai neturėtų skirti daug laiko, dokumentų naikiklis turi būti pakankamai našus. Pavyzdžiui, automatinio smulkinimo funkcija leidžia darbuotojui taupyti laiką nestovint šalia, kol dokumentų naikinimas bus užbaigtas, o tiesiog palikti lapus specialioje talpoje. Našumas priklauso nuo to, kiek dokumentų naikiklis gali sunaikinti vienu pakrovimu. Jei paprasti, asmeniniui naudojimui skirti dokumentų naikikliai vienu kartu gali sunaikinti iki 10 lapų, tai 200 lapų automatinis naikiklis su 32 litrų talpos konteineriu užtikrins sklandų dokumentų naikinimą mažos ir vidutinio dydžio įmonės biure.
Jei vis dar kyla klausimų, koks dokumentų naikiklis atitiktų jūsų individualius poreikius, susisiekite su mūsų specialistais ir gaukite nemokamą konsultaciją!